Anna Jędrusik

Certyfikowany Trener Biznesu, Coach, Konsultant. Doktorantka Uniwersytetu Śląskiego, socjolog z pasją – obserwuje i bada funkcjonowanie organizacji od wewnątrz. Przewodnicząca Rady Programowej Europejskiego Stowarzyszenia Coachów Psychologów (ESCP) – zobacz więcej. Instruktor technik zapamiętywania i szybkiego czytania. Absolwentka Uniwersytetu Śląskiego (Socjologia i Filologia Rosyjska), studentka ostatniego semestru Uniwersytetu SWPS (Psychologia rozwoju osobistego. Coaching). Ukończyła Akademię Trenerów Biznesu Laboratorium Arkanów Biznesu oraz Śląską Szkołę Trenerów Biznesu Brainstorm Group.

Autorka wielu projektów rozwojowych. Od ponad 10 lat koordynuje i realizuje projekty szkoleniowe dla kadry zarządzającej, handlowców i doradców Klienta, pracowników produkcji, urzędników, naukowców, nauczycieli i studentów oraz projekty badawcze (m.in. Assessment i Development Center, badania satysfakcji klientów i pracowników, rynku pracy i edukacji) na zlecenie przedsiębiorstw, instytucji publicznych i uczelni wyższych.


Historia   Biogram   Publikacje

Wyobraź sobie dwie kobiety.

Pierwsza z nich niepoprawnie zakręcona, kompletnie nierozsądna, trzymająca multitaskingowo szesnaście srok za ogon. Łapczywie ekscytuje się każdą chwilą radości, docenia każdą ulotność chwili i wierzy w realizację każdej niemożliwości. Ładuje swój adrealinowy neuroprzekaźnik jeżdżąc na quadach, chodząc po ogniu, wisząc na linach i rywalizując z siłaczami na crossficie. Jej życie biegnie w rytmie „Kalashnikova” Bregovicza.

A teraz wyobraź sobie drugą kobietę. Stateczna, ułożona, zanim wyrazi swą wysublimowaną opinię owianą nutką dekadencji zastanowi się 398 razy. W wolnych chwilach ćwiczy jogę i wyciska swoją kreatywność niczym sok z buraka na stronach swojego bullet journala. Skrzydła swojej słowiańskiej duszy rozwija podróżując po Europie Wschodniej. Oddać raport bez 567 poprawek – nie, niemożliwe! Przeczytać książkę bez jednej strony - Ależ skąd! Pójść na egzamin bez przygotowania – oszalałeś?! Zatraca się w zapachu jaśminu i zaczytuje w oryginale Jeźdźca miedzianego. Jej życie snuje się w rytmie „Nocturne op. 9 No. 2” Chopina.

A teraz wyobraź sobie połączenie obu kobiet w jednej […] niemożliwe? A jednak! Dzisiaj jest to już połączenie w rytmie „Aloha Ke Akua” Nahko (kto jeszcze nie słyszał i nie wiedział teledysku – polecam! Nie sposób tego nie zakosztować!). Ale kiedyś „razem było nam za ciasno” i brakowało mi hasła „by się w sobie zalogować” (jak śpiewają Romantycy lekkich obyczajów).

Jednak dzięki kilku wiosnom szukania odpowiedzi na pytanie „Ja, czyli kto?” i pracy nad sobą dzisiaj akceptuję w sobie, że czasem mam ochotę poukładać sobie książki na półce według kolorów, a ręczniki w łazience według komplementarnych serii, a innym razem zagrać na djembe w centralnym punkcie miasta i skolekcjonować wrażenia jako pilot w rajdzie samochodowym. Wiem też, że nie bez znaczenia była tu moja historia rodzinna. W moich żyłach pewnie płynie jeszcze odrobina francuskiej krwi z natchnieniem artystów malarzy ze strony mamy i hardość śląskiej damy (bądź jak kto woli – może sobie pozamieniać spółgłoski) ze strony taty. Dzisiaj lubię w sobie i tę wariackość i ten puszkinizm. Dzisiaj jestem całością, odwagą wrażliwości – na przekór oksymoronom – stateczną wojowniczką.

W mojej pracy czerpię ze swojej historii, dzielę się swoimi doświadczeniami ze ścieżki zmiany, którą spacerowałam, pokazuję sposoby i techniki, które u mnie i wielu moich Klientów już zadziałały. Pracując z innymi pomagam im rozszyfrować wszystkie hasła, „by znów mogli się w sobie zalogować”, „usiąść wygodnie, polepić się i zlepić” w jedną całość, złożoną z części spójnych, nieprzeczących sobie nawzajem.

Autorka dwóch książek („Zasady i wybrane techniki komunikacji werbalnej” oraz „Zarządzanie karierami w organizacji”), a także licznych publikacji naukowych i prelegentka międzynarodowych konferencji.

Specjalizuje się w prowadzeniu sesji coachingowych oraz szkoleń z zakresu rozwoju osobistego (m.in. komunikacji, radzenia sobie ze stresem, zarządzania sobą w czasie, samooceny, automotywacji, inteligencji emocjonalnej, asertywności, autoprezentacji), współpracy zespołowej i zarządzania pracownikami, profesjonalnej obsługi Klienta, rozwoju kariery zawodowej oraz współpracy z osobami z niepełnosprawnością.

Pracuje w oparciu o autorskie programy szkoleń, prowadzi zajęcia zgodnie z modelem uczenia się przez doświadczenie, kierując się zasadą: zaangażuj mnie, a zrozumiem, przy wykorzystaniu opracowanych przez siebie narzędzi szkoleniowych. Swoim Klientom pomaga odkrywać mocne strony i pokłady motywacji, budzi kreatywność i zapomniane talenty, inspiruje i pokazuje jak marzenia zamieniać w cele.

Od kilku lat współpracuje z uczelniami wyższymi i studentami z Polski i Ukrainy. Współpracowała m.in. z Uniwersytetem Ekonomicznym w Katowicach i Krakowie, Politechniką Śląską w Gliwicach, Wyższą Szkołą Bankową w we Wrocławiu, Górnośląską Wyższą Szkołą Handlową, Międzynarodowym Uniwersytetem Kijowskim, czy Państwowym Uniwersytetem Kultury i Sztuki w Kijowie.

Od ponad 15 realizuje projekty społeczne dla osób zagrożonych wykluczeniem społecznym m.in. dla osób z niepełnosprawnością, osadzonych w zakładach karnych, długotrwale bezrobotnych, samotnych matek, osób 50+ i młodzieży wychodzącej z zastępczych form opieki.

Zainteresowania

Prywatnie miłośniczka warsztatów bębniarskich, teatru improwizacji, jogi, psychologii pozytywnej i kultury wschodniosłowiańskiej.